Realitní příběh makléře Martina Tesárka

JAK TO VŠE ZAČALO . . .

…všechno to začalo tím, že něco skončilo. V září roku 2010 jsem úspěšně dokončil studium Univerzity Karlovy, Fakulty tělesné výchovy a sportu a byl honorován titulem bakalář (magisterské studium bude po krátké pauze následovat).

Stejného roku jsem také pověsil tretry na hřebík a po 10 letech každodenního trénování opustil vrcholovou atletiku.

Proč jsem skončil s atletikou?

Pokud chce být člověk úspěšný (v čemkoliv) musí tomu podřídit vše! Dlouhou dobu jsem to tak dělal. Atletika pro mě byla vždy na první místě. Nikdy jsem nechtěl nic tolik, jako být úspěšný v atletice, být dobrý, lepší, nejlepší, nejrychlejší!

Přišlo ale období, kdy se na první místo dostávalo dokončení studia, napsání a obhájení bakalářské práce a složení státních zkoušek. Poté pak období, kdy mi pomalu končil studentský život, který byl financován mými rodiči – děkuji vám za to!

Nastal čas, kdy bylo třeba vydělat si na jídlo, nájem a život vůbec.

Nerad dělám věci na půl plynu. Pokud bych polovinu svého času a úsilí věnoval práci a druhou polovinu atletice, byl bych v obojím průměrný - a to jsem nechtěl!

Atletiko, univerzito, sbohem (snad ne na vždy..) je na čase začít pracovat!

MOJE REALITNÍ ZAČATKY . . .

Pamatuji si to přesně. Bylo to 1. 11. 2010, kdy jsem se poprvé podepsal jako Bc. Martin Tesárek, realitní makléř. Společnost CENTURY 21 jsem si vybral zejména pro její systém školení nových realitních makléřů. Školení společnosti CENTURY 21 bylo a možná i stále je pravidelně řazeno prestižním časopisem Training mezi Top 125 firemních školení na světě. Konkrétně jsem začínal v realitní kanceláři CENTURY 21 Reality 21.

Pokud o mě někdo teď tvrdí, že jsem úspěšný realitní makléř, ne vždy tomu tak bylo! Vždyť svou první nemovitost jsem prodal po pěti měsících. Ti nejlepší nováčci prodali svou první nemovitost hned druhý měsíc no a za pět měsíců měli prodáno alespoň pět nemovitostí. Já pouze jednu!

Několikrát jsem zvažoval, že s prací realitního makléře skončím, že tohle není práce pro mě, že se na ni nehodím, že nemám obchodní talent… nenáviděl jsem to volání neznámým lidem a vnucování jim svých služeb při prodeji jejich nemovitosti! Taky mi to nešlo…

Co mi bránilo skončit? 

Moje tvrdohlavost? Vytrvalost? Možná. Ale hlavně to, že jsem všem kamarádům řekl, že pracuji jako realitní makléř a že dokážu i přes velkou konkurenci, jaká v Praze panuje, uspět. Bál jsem se otázky: „Martine, jak se daří v realitách?“ Pokud bych skončil, musel bych odpovídat: „víš, já to nedokázal… musel jsem skončit a najít si jinou práci“. Tak moc jsem se té otázky bál, že jsem v realitách vydržel dodnes a jsem za to rád!

V CENTURY 21 jsme povinně nosili zlaté sako, takhle vtipně jsem vypadal…

V CENTURY 21 jsem se na jednu stranu naučil, jak má pracovat profesionální realitní makléř, na druhou stranu jsem se zadlužil až po uši… Pokud si myslíte, že realitní makléř, který prodá za měsíc jednu nemovitost, je za vodou, jste na omylu. Jedna prodaná nemovitost vám zaplatí sociální a zdravotní pojištění (jste OSVČ), nájemné, jídlo, poplatky za kancelář, telefon a možná vám za pár měsíců zbyde pár korun na koupi nových polobotek, které jste mezitím stačili prochodit. A pak přijdou měsíce, kdy neprodáte vůbec nic.

REALITNÍ SPOLEČNOST HYPOCENTRA MODRÉ PYRAMIDY

Do Realitní společnosti Hypocentra Modré pyramidy jsem nastoupil v červnu 2011, jako realitní makléř, který měl za sebou zkušenosti v podobě třech prodaných bytů a kolem deseti pronajatých nemovitostí. V této společnosti jsem pracoval celkem 19 měsíců a za dobu mého působení jsem patřil k nejlepším realitním makléřům této firmy.

Ke konci roku 2012 jsem byl vyhlášen nejlepším realitním makléřem roku 2012 a to v rámci celé České republiky. Tady je fotka z vánočního večírku, ta sympatická slečna vedle mě je kolegyně Eliška Volánková – ještě o ni uslyšíte..

„Úspěch přes noc trvá několik let – několik let práce, kterou vaše okolí ani nepostřehne“

Obchody se stabilizovaly a i přes médii omílanou „realitní krizi“ prodávám několik nemovitostí každý měsíc. Můj rekord jsou tři prodané nemovitosti za den a celkem pět nemovitostí za měsíc. Teoreticky, když prodám za měsíc pět nemovitostí, pomůžu deseti lidem (kupující + prodávající). Já chci ale pomáhat více lidem, jak toho docílit? Internet!

Díky internetu pomáhám stovkám lidí měsíčně . . .

9. 7. 2012 jsem po několika měsících práce vytvořil a spustil 1. realitní videokurz v České republice. V tomto kurzu jsem zmapoval 7 nejčastějších chyb, kterých se dopouští většina majitelů při prodeji své nemovitosti a taky zde ukazuji, jak funguje realitní trh. Do kurzu se denně přihlásí přes 10 nových lidí. Měsíčně tak kurz zhlédne kolem 300 lidí a troufám si říct (podle komentářů a e-mailů), že 90% lidem tento videokurz pomáhá!

Mám obrovskou radost. Díky své práci realitního makléře a teď už i díky videokurzu, který je přístupný na internetu všem zdarma, pomáhám denně novým a novým lidem. Je to skvělý pocit!

MAKLÉŘI NA DOPORUČENÍ, s.r.o.

logo-140117

Od 21. 1. 2013 už nejsem realitní makléř Realitní společnosti Modré pyramidy, ale pouze a jen „Makléř na doporučení.“ Společně s kolegyní Eliškou Volánkovou jsme založili společnost Makléři na doporučení, s.r.o. Elišku Volánkovou jsem poznal v roce 2010 v realitní kanceláři Century 21 Reality 21. Ona byla tenkrát ten impulz, abychom změnili společnost a začali pracovat pod Modrou pyramidou. A o pár let později jsme si role prohodili  a já ji vnuknul myšlenku, založit si vlastní realitní společnost.

Možná si říkáte, zase další realitka. Proč sakra „nosíte dříví do lesa“?

Nebojte se, nás nikdy neuvidíte na bigboardech kolem dálnic. Nikdy neuvidíte obrovské plachty s nápisem Makléři na doporučení na panelových domech. Neuslyšíte o nás v rádiu a zřejmě ani nikdy neuvidíte naše reklamy v televizi. Nebudeme listovat telefonním seznamem a volat lidem,  zda náhodou něco neprodávají a nebudeme jim takto nabízet své služby. Řekli jsme si, že nechceme být velká realitní společnost a investovat peníze klientů do nesmyslných reklam a „honit si tím své ego.“

Chceme být sami sebou! Chceme, aby nás lidé znali jako Martina Tesárka a Elišku Volánkovou. Makléře, na které se mohou vždy spolehnout, kteří jednají férově a umí prodávat!

Vím, že pokud svou práci odvedu dobře, klienti budou spokojeni a budou o mně mluvit. Budou mě doporučovat a dávat moje telefonní číslo svým známým a kolegům z práce. Vím to, protože už se to tak děje a jsem za to rád!

Věřte mi, že ani po realizovaném obchodu na své klienty jen tak nezapomenu. Třeba minulý rok jsem všem svým klientům poslal toto vánoční přáni…

VZDĚLÁVACÍ KURZ MARKETING PRO MAKLÉŘE*****
marketing1_copy

Říká se, že nejlepší je začít s otázkou „PROČ?“

Proč jsem se rozhodl vzdělávat makléře
z konkurenčních realitních kanceláří?

Nepřišlo to z ničeho nic „jako blesk z čistého nebe“, těch impulsů bylo za poslední rok několik.

Stává se mi prakticky každých 14 dní, že mě kontaktuje neznámý realitní makléř a žádá  o rady v oblasti realitního internetového marketingu. Vyptává se jak a proč funguju na internetu, jak získávám klienty, zjišťuje jak a proč vůbec natáčím videa? …a přiznám se, že já jim doposud mile rád odpovídám. Nedělá mi to problém. Mnohdy mi pak jsou makléři ochotni zaplatit za hodinu osobní konzultace více než 1 000 Kč.

Aniž bych o to usiloval, daří se mi díky internetu přitahovat (i zkušené) realitní makléře, kteří chtějí s naší společností Makléři na doporučení spolupracovat. Za poslední rok to byli (Roman V., Iva K., Irena J., Pavel P., Igor M., David P., Ondřej P., Richard K., Michal B., Vojtěch P., Martin Š., Eva Ž., Tigran T.). S některými jsme se na spolupráci nedomluvili, s některými jsme se už rozloučili a někteří s námi spolupracují do dnes.

Realitní makléři mě začínají kopírovat! ale… NEFUNGUJE JIM TO! Neví totiž jak! Nemají správnou STRATEGII! Za poslední rok jsem narazil na několik případů: např. jedna makléřka na Slovensku se začla prezentovat pod názvem „Maklér na odporucanie“ na facebook psala stejné příspěvky, které jsem den před tím uvěřejnil já, používala stejné firemní barvy, podobné logo i fotky. Nebo další makléř z Moravy, který zkopíroval můj realitní videokurz , drobně ho upravil a vydával ho za svůj. A poslední případ, kdy makléř kradl z mého blogu moje vlastní články a publikoval je na svém webu za svou vlastní tvorbu! Ano, chvíli mě to štvalo, ale „takový je asi život.“

Dalo mi to ale jedno důležité uvědomění si: pokud mě začínají ostatní napodobovat, jsem v tom, co dělám, dobrý!

… a pak už stačí jen přičíst půl roku přemýšlení, tvrdé práce, tvorby obsahu, natočení a zpracování desítek videí a dalších materiálů z členské sekce Marketingu pro makléře****a jsme u dnešního dne.

Tady končí můj realitní příběh a teď už o mě víte skoro vše :-)

Martin Tesárek

podpis

<- vrátit se na předchozí stránku